Warsztaty dostosowane do potrzeb

Warsztaty dostosowane do potrzeb

Wrażliwość na niepełnosprawność

- to działania nominowane do nagrody WSIS Prizes 2024

Każdy i każda z nas jest inny/inna, mamy swoje zdanie i indywidualne preferencje. Jedni lubią zupę pomidorową z ryżem, drudzy z makaronem, a jeszcze inni wolą ogórkową. Część z nas chodzi w trampkach z kolorowymi sznurówkami, a inni wolą buty na rzepy. Czasem to nie tylko kwestia gustu, ale i potrzeby: z różnych powodów niektórzy mają trudności z samodzielnym zawiązaniem sznurówek i potrzebują innych sposobów na zapinanie butów.

Otwartość na różnorodne potrzeby, szczególnie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, to jest coś, co warto rozwijać już od najmłodszych lat.

UKE zaprasza na zajęcia dla dzieci w wielu przedszkolnym i wczesnoszkolnym dotyczące wrażliwości na niepełnosprawność.

Podczas warsztatów postaramy się przełamać bariery, obalić stereotypy i oswoić z niepełnosprawnością.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się między innymi:

  • Kim jest osoba z niepełnosprawnością i jakie może mieć potrzeby
  • Jak się zachowywać wobec osoby z niepełnosprawnością, jak się zwracać, żeby nie urazić
  • Jak komunikują się osoby Głuche – zwroty grzecznościowe i podstawowe słowa w polskim języku migowym

Na każdym spotkaniu gościmy osobę z niepełnosprawnością, której uczestnicy mogą zadawać pytania.

Warsztaty prowadzimy bezpłatnie. Chcesz nas zaprosić do siebie? Napisz maila z propozycją terminu na: lub zadzwoń: +48 532 567 305 +48 22 534 93 92

Warsztaty w PJM

Internet w wielu przypadkach ułatwia nam życie. Możemy załatwić sprawę w urzędzie, zrobić zakupy, szybko znaleźć potrzebną informację, opłacić rachunki. Dzięki internetowi możemy za pomocą różnych komunikatorów nawiązywać lub podtrzymywać znajomości. Niestety cyfrowy świat nie jest wolny od niebezpieczeństw – ktoś może się nam włamać na konto w banku lub na poczcie mailowej albo zamiast zamówionego towaru dostaniemy cegłę w pudełku.

UKE zaprasza na warsztaty w polskim języku migowym (PJM). Są one dostosowane do potrzeb oraz zainteresowań uczestniczek i uczestników. Zajęcia prowadzone są przez natywnych użytkowników PJM, którzy są jednocześnie pracownikami UKE.

Tematy do wyboru:

Warsztaty prowadzimy bezpłatnie. Chcesz nas zaprosić do siebie? Napisz maila z propozycją terminu oraz wybranym tematem na:

Dostępnie o bezpieczeństwie w sieci

- to działania nominowane do nagrody WSIS Prizes 2024

Wirtualny świat wciąga. Także młodzież, która nie zawsze jest świadoma zagrożeń. Jak bezpiecznie korzystać z interentu, jak nie stać się ofiarą oszustów, jak dbać o higienę cyfrową? Tego dowiecie się na warsztatach prowadzonych przez UKE.

Warsztaty dedykowane są osobom w spektrum autyzmu oraz osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Sposób prowadzenia zajęć oraz materiały dostosowane są do umiejętności poznawczych uczestniczek i uczestników. Staramy się podążać za indywidualnymi potrzebami każdej osoby, dlatego grupa warsztatowa nie powinna być liczna.

Warsztaty zaplanowane zostały w cyklu i obejmują cztery zagadnienia:

  1. Netykieta – zasady zachowania, wzajemnego szacunku i podstawy bezpieczeństwa
  2. Jak się nie dać nabrać – o zagrożeniach w sieci
  3. Jak się nie dać wciągnąć – o uzależnieniu od ciągłego bycia online
  4. Jak być bezpiecznie sobą w sieci – powtórzenie i utrwalenie wiadomości.

Warsztaty prowadzimy bezpłatnie. Chcesz nas zaprosić do siebie? Napisz maila z propozycją terminu na adres: lub zadzwoń: +48 532 567 305 +48 22 534 93 92