FireW@lly – gra edukacyjna dla dzieci - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

FireW@lly – gra edukacyjna dla dzieci

FireW@lly – gra edukacyjna dla dzieci

Polecamy bezpłatną, edukacyjną grę mobilną dla dzieci i młodzieży FireW@lly.

Gra ma na celu uświadamiać młodych użytkowników o bezpieczeństwie w sieci - poznają cyberzagrożenia i sposoby radzenia sobie z nimi. W grze są zadania oraz quizy, które dotyczą zagadnień: silne hasła, ochrona danych osobowych i tożsamości w sieci, fake newsy, szkodliwe oraz nielegalne treści, patostreamy i wiele innych. Gracz wciela się w głównego bohatera W@lly’ego lub W@llię. Celem i misją jest pomaganie w sytuacjach zagrażającychb i zapobieganie niebezpieczeństwom, które czyhają na mieszkańców miasta. Cała gra składa się z 37 misji, a także atrakcyjnych dodatków w postaci wielu minigier i quizów tematycznych, które pozwalają sprawdzić i utrwalić zdobytą wiedzę. Za wykonane zadania gracz otrzymuje nagrody w postaci RAM-ów – specjalnej waluty, którą może przeznaczyć na zakup dodatkowych pomocy dla swojej postaci i kompletowanie jej ekwipunku.

W Badaniu konsumenckim dzieci i rodziców, ponad 70% dzieci potwierdziło, że gra w gry komputerowe. Dzieci najczęściej grają w gry przygodowe (47,5%) oraz gry strategiczne i logiczne (ponad 30%). W naszym badaniu zapytaliśmy też rodziców o pozytywne i negatywne strony grania w gry komputerowe. 57% wskazało, że poprawiają refleks, zręczność manualną, koordynację wzrokowo ruchową oraz usprawniają funkcje poznawcze (53,4%). Jeżeli chodzi o negatywy wynikające z grania to 81,6% rodziców wskazało psychiczne (oderwanie od życia, przebywanie w wirtualnej rzeczywistości, uzależnienie), trochę mniej fizyczne (78,3%) i społeczne (52,1%).

Aby granie w gry było połączeniem przyjemnego z pożytecznym warto wiedzieć w co gra nasze dziecko i wybierać gry dostosowane do jego wieku. O tym możecie poczytać m.in. w naszym Poradnik dla nauczycieli i rodziców - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl) 

Gra FireW@lly powstała w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Państwowy Instytut Badawczy NASK i Centrum Nauki Kopernik.

Możecie ją pobrać:

Więcej informacji na stronie: nask.pl

Jest to świetna okazja do zdobycia wiedzy poprzez zabawę oraz poszerzenia kompetencji cyfrowych dzieci.