Zgłoś klasę na webinar - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Zgłoś klasę na webinar

Zgłoś klasę na webinar

Jesteś nauczycielem, pedagogiem, opiekunem, pracujesz z dziećmi? Korzystasz z nowoczesnych technik, działasz na rzecz bezpieczeństwa w sieci w szkole lub potrzebujesz wsparcia dla swoich uczniów?

Zgłoś się do nas :) Prowadzimy bezpłatne webinary dla uczniów szkół podstawowych Klikam z głową.

W klasach I – V/VI rozmawiamy o tym jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać ze smartfonów, komputerów, tabletów. Uczymy, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić swoje dane oraz uniknąć wysokich rachunków. Filmy edukacyjne dla uczniów klas I – VI, prezentowane podczas spotkań, dostępne są w zakładce: Klikam z głową #keepCTRL - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl)

Dla uczniów klas VI/VII – VIII poruszamy tematy cyberperzemocy - hejt i mowa nienawiści, niebezpiecznych wyzwań, sekstingu/sextortionu, a także konsekwencji jakie te zjawiska ze sobą niosą. Wskazujemy także gdzie dzieci i nastolatkowie mogą szukać pomocy, gdy oni sami lub ktoś z ich otoczenia, znajdzie się w sytuacji, z którą nie potrafi sobie poradzić. Filmy edukacyjne, wykorzystywane podczas warsztatów, można obejrzeć w zakładce dotyczącej kampanii #keepCTRL - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl).

Kampanię Klikam z głową prowadzimy od 2017 r. W tym czasie zorganizowaliśmy 6 600 lekcji dla ponad 173 000 uczniów.

Obecnie nasze spotkania z uczniami przeniosły się na platformę Microsoft Teams. Zajęcia trwają około 45 minut i są bezpłatne.

Jesteś zainteresowany warsztatami z edukatorami UKE? Zgłoś klasę lub szkołę na adres:

Indywidualnie ustalimy terminy i szczegóły zajęć.

Polecamy nasz poradnik dla nauczycieli i rodziców Klikam z głową, dostępny bezpłatnie do pobrania.