Artykuły - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

 • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
  czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Aktualności

 • „Ofejsbukowani” – bądź rozsądnym rodzicem

  17 października 2018

  Mamy konta na portalach społecznościowych, dzielimy się informacjami, publikujemy zdjęcia. Nie ma w tym nic złego gdy robimy to świadomie i pamiętamy o polityce prywatności. Gorzej gdy dorośli bezrefleksyjnie publikują setki zdjęć swoich dzieci. Więcej o: „Ofejsbukowani” – bądź rozsądnym rodzicem

 • Kontrola rodzicielska – czy to wystarczy?

  18 września 2018

  Internet to już nieodłączny element życia. Jest pomocny w wielu sytuacjach. Dla dzieci stanowi przedmiot poznania. Internet to jednak nie tylko źródło zabawy. Więcej o: Kontrola rodzicielska – czy to wystarczy?

 • Wirtualna rzeczywistość – co nas czeka?

  30 sierpnia 2018

  Otaczający nas świat może stać się zupełnie inny dzięki wirtualnej rzeczywistości. Czy już teraz można dać jednoznaczną odpowiedź, dokąd zaprowadzi nas ta technologa? Więcej o: Wirtualna rzeczywistość – co nas czeka?

 • Memy internetowe – niewinna rozrywka czy hejt?

  27 sierpnia 2018

  Każdy z nas trafił na mema w sieci. Zazwyczaj dostarczają nam jedynie rozrywki, ale z pozoru niewinny mem może stać się nawet narzędziem przestępstwa. Więcej o: Memy internetowe – niewinna rozrywka czy hejt?

 • Zanim dasz dziecku smartfon – zabezpiecz się przed niespodziewanymi kosztami

  22 sierpnia 2018

  Dzięki bankowości mobilnej płatności gotówkowe odchodzą do lamusa. Nie musimy już nawet używać karty, aby coś kupić. Więcej o: Zanim dasz dziecku smartfon – zabezpiecz się przed niespodziewanymi kosztami

 • PEGI - klasyfikacja gier komputerowych

  09 sierpnia 2018

  Czy wiesz co oznacza klasyfikacja PEGI i dlaczego warto zwracać na nią uwagę? Więcej o: PEGI - klasyfikacja gier komputerowych

 • Youtuber – wzór dla młodych?

  06 sierpnia 2018

  Twoje dziecko chce zostać gwiazdą internetu? Oznajmia ci, że zostanie youtuberem? Możesz mu pomóc rozwijać ekspresję twórczą i jego pasję. Więcej o: Youtuber – wzór dla młodych?

 • Flaming, czyli „wojna na obelgi"

  30 lipca 2018

  Wirtualny świat nieustannie ewoluuje, co stwarza nie tylko możliwość rozwoju, ale niesie za sobą pewne zagrożenia. Czy wiesz czym jest „flaming” w Internecie? Więcej o: Flaming, czyli „wojna na obelgi"