Kontrola rodzicielska podstawą zaufania - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Ręce na klawiaturze

Kontrola rodzicielska podstawą zaufania

Internet to bardzo bogate i poręczne źródło wiedzy, jednak nie można zapominać, że wśród pożytecznych treści, jakie można znaleźć w sieci, znajdują się rzeczy nieodpowiednie dla nieletnich, pełne wulgaryzmów, pornografii, filmów i grafiki przeznaczonej dla osób pełnoletnich.

Z myślą o bezpieczeństwie dzieci powstały programy pełniące funkcję kontroli rodzicielskiej.

Kontrola rodzicielska pomaga zarządzać sposobem korzystania z komputera przez dzieci. Można na przykład nałożyć ograniczenia dotyczące godzin, w których dzieci mogą korzystać z komputera, gier, w które mogą grać, a także programów, które mogą uruchamiać.

 

Drodzy Rodzice, korzystajcie z możliwości jakie dają wam specjalne oprogramowania!

  • Określcie limit czasu, w którym dzieci mogą logować się do komputera. Możecie np. umożliwić dzieciom logowanie się w określonych godzinach.
  • Kontrolujcie dostęp do gier, określajcie poziom klasyfikacji wiekowej. Odpowiednie oprogramowanie pozwoli Wam wybierać typy zawartości, które mają być blokowane, a także zezwalać na konkretne gry albo je blokować.
  • Korzystajcie z kontroli, która blokuje dzieciom możliwośś uruchamiania programów, których nie powinny używać.

 

Aby rozpocząć całą akcję kontrolowania należy mieć własne konto, z poziomu którego można będzie monitorować co robią wasze pociechy.

Do niedawna taka ochrona była możliwa tylko w przypadku tradycyjnych systemów operacyjnych. Teraz podobnie można chronić również urządzenia mobilne, np. smartfony, tablety.