Bezpłatne webinary dla nauczycieli i pedagogów - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Troje ekspertów UKE prowadzi webinar, siedząc przed komputerem.

Bezpłatne webinary dla nauczycieli i pedagogów

Powracamy z serią bezpłatnych webinarów dla nauczycieli i pedagogów (zapisy na dole strony)! Tym razem, od stycznia do marca będziemy rozmawiać o:
•    phishingu i bezpieczeństwie danych najmłodszych internautów;
•    sharentingu, czyli udostępnianiu wizerunków dzieci w sieci;
•    pułapkach związanych z usługami o podwyższonej opłacie na smartfonach, z których korzystają najmłodsi.

Do zgłoszenia na webinary zachęcamy również rodziców. To rodziców niekiedy zaskakuje wysokość rachunku i to rodzice często zbyt pochopnie udostępniają zdjęcia dzieci :)

Na specjalnych warsztatach zaprezentujemy także nasze najnowsze narzędzie edukacyjne do wykorzystania na lekcjach – grę symulacyjną Jak będzie w internecie? która pomoże w przyjaznej nauce bezpiecznego zachowania się w sieci. Dzięki niej uczniowie, wcielając się w rolę bohaterów, przed którymi stoją wybory wpływające na ich bezpieczeństwo, nauczą się rozpoznawania i unikania ataków phishingowych.

Szczegółowy harmonogram webinarów:

Webinary dla nauczycieli i pedagogów: Bezpieczeństwo danych i ochrona przed phishingiem (24 stycznia, 9 lutego - godz. 16:00). Sharenting a ochrona wizerunku dziecka (26 stycznia, 16 lutego - godz. 16:00). Smartfon dziecka a usługi o podwyższonej opłacie (2 lutego, 23 lutego - godz. 16:00). Jak będzie w internecie? Gra symulacyjna jako narzędzie edukacyjne. Phishing i jego konsekwencje (warsztaty dla nauczycieli: 22 lutego, 1 marca - godz. 15:00)

 

Webinary odbędą się w środowisku MS Teams. Na wybrany webinar można się zapisać, korzystając z poniższego formularza.

Jeśli formularz nie wyświetla się prawidłowo na Państwa urządzeniu, proszę kliknąć tutaj, aby otworzyć go w nowym oknie.

W przypadku dodatkowych ptytań prosimy o kontakt pod adresem