Poradnik (nie)romantyczny

Poradnik (nie)romantyczny

Jedną z dynamicznie rozwijających się branż, jest branża zawierania znajomości i kojarzenia par przez serwisy i aplikacje randkowe. Obecnie najlepsze internetowe serwisy randkowe wykorzystują złożone algorytmy, aby dopasować miliony użytkowników.

Przy wyborze aplikacji randkowej większość osób skupia się na opisie profilu czy wyborze atrakcyjnego zdjęcia podkreślającego atuty. Niestety nie wszyscy użytkownicy zwracają uwagę na zasady zawarcia umowy, koszty, czy przetwarzanie danych osobowych.

Szukając swojej drugiej połówki w sieci należy również pamietać, że nie każda osoba w internecie jest tą za którą się podaje i nie każda ma dobre intencje. Wiele osób jest podatnych na manipulacje i socjotechnikę, którą wykorzystują m.in. internetowi przestępcy.

Czym jest sextortion, deepfake porn, catfihing i inne zagrożenia, dowiecie się z naszego poradnika. W Poradniku (nie)romantycznym UKE znajdziecie informacje o zasadach ochrony danych i środków finansowych przy korzystaniu z portali randkowych, zagrożeniach związanych z zawieraniem znajomości w sieci, zasady bezpieczeństwa oraz wskazanie przepisów kodeksu karanego określających przestępstwa przeciwko wolności i oszustwo komputerowe.

W romansach internetowych kierujcie się nie tylko sercem, ale i rozumem. Pobierz nasz poradnik!

Pliki do pobrania