J@ online

J@ online

Przygotowaliśmy 3 interaktywne, BEZPŁATNE kursy on-line, dzięki którym poznasz praktyczne strony internetu. Dowiesz się, jak bezpiecznie korzystać z bankowości on-line, robić zakupy w internecie czy jak załatwiać urzędowe sprawy, nie wychodząc z domu.

Każdy kurs rozpoczyna się od krótkiego, niezobowiązującego testu, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę przed  przystąpieniem do szkolenia. Następnie w ciekawy sposób zapoznasz się z daną tematyką, poznając wiele przykładów i rozwiązując ćwiczenia w poszczególnych modułach. Na koniec wyświetlimy ponownie test - jeśli go rozwiążesz, otrzymasz od nas darmowy Certyfikat UKE potwierdzający ukończenie kursu. Po ukończeniu kursu będziesz wiedział, jak bezpiecznie korzystać z ułatwiających życie usług online.

Nasze kursy w przystępny, obrazowy sposób pokazują, że bankowość, zakupy on-line czy e-urzędy to nic trudnego - niezależnie od tego, ile mamy lat i na ile pewnie czujemy się w internecie. Wystarczy przejść przez szkolenie, aby poznać korzyści płynące z sieci i dowiedzieć się, na co uważać, aby nie dać się złapać w pułapki internetowych oszustów. Zapraszamy!

Kliknij w tę grafikę, aby uruchomić kurs Zakupy w internecie.

Dzięki kursowi poznasz bankowość elektroniczną, jej zalety i mnogość funkcji, które oferuje. Dowiesz się, jak wybrać bank, jak bezpiecznie założyć konto, robić przelewy czy korzystać z e-urzędu za pomocą bankowości. Poznasz możliwe zagrożenia ze strony internetowych oszustów i sposoby, jak skutecznie się przed nimi bronić.

Kliknij tutaj, aby uruchomić kurs.

Ikona - Polski Język Migowy Tłumaczenie PJM - kliknij tutaj.

 

Kliknij w tę grafikę, aby uruchomić kurs Zakupy w internecie.

Z kursu dowiesz się, czego potrzebujesz, aby móc zrobić zakupy w internecie. Przekonasz się, na co zwrócić uwagę, aby było to dla Ciebie proste, przyjemne i bezpieczne. Zobaczysz, jak zweryfikować uczciwość sklepu, jak chronić swoje dane osobowe, zwrócić lub zareklamować zamówiony towar oraz jak nie dać się oszukać internetowym przestępcom.

Kliknij tutaj, aby uruchomić kurs.

Ikona - Polski Język Migowy Tłumaczenie PJM - kliknij tutaj.

 

Kliknij w tę grafikę, aby uruchomić kurs Sprawy urzędowe przez internet.

Dzięki kursowi poznasz sposoby na uniknięcie kolejek w urzędach. Dowiesz się, czym jest serwis obywatel.gov.pl, jak korzystać z tej platformy i jak wiele przydatnych spraw możesz załatwić za jej pośrednictwem. Dowiesz się także, dlaczego warto założyć profil zaufany i jak używać go jako Twojego elektronicznego podpisu.

Kliknij tutaj, aby uruchomić kurs.

Ikona - Polski Język Migowy Tłumaczenie PJM - kliknij tutaj.