Code week trwa! - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

zdjęcie grupowe uczetników z łączymy pokolenia

Code week trwa!

W ramach tegorocznego CW2018 chcieliśmy aby miejsca przeznaczone na realizację kampanii koduj z UKE zapisały się w pamięci młodych programistów.

W czwartek Code week dotarł do Łodzi, gdzie w Muzeum Komunikacji Miejskiej uczniowie ze SP nr 122 ożywili matę Inteligentnego Miasta. Na poprawnie ułożone komunikaty zaświeciły się latarnie, a przejazd kolejowy zamknął we właściwym czasie.

Piątek to noc pełna atrakcji. W trakcie 9 Nocy w Instytucie Lotnictwa wśród samolotów, śmigłowców i rakiet uczyliśmy młodych miłośników informatyki programowania Inteligentnego Miasta. Dla najmłodszych czekał kącik edukacyjny, gdzie można było pokolorować, rozwiązać quizy czy zagrać w grę planszową.

W sobotę natomiast, w ramach warsztatów Łączymy pokolenia oraz 6 Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier podnosiliśmy kompetencje cyfrowe wśród dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, Głuchych, Słabosłyszących oraz ich rodzin. Przenieśliśmy się w przyszłość zabierając cyfrowych odkrywców w kosmiczną podróż ze ScottieGo oraz wcielając się w rolę zarządców Smart City. Udowodniliśmy, że programować, zdobywać wiedzę i nowe doświadczenia może każdy bez względu na wiek czy rodzaj niepełnosprawności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich wydarzeń w ramach code week.