Czy wiesz co Twoje dziecko robi w sieci? Pomóc mogą SIECIAKI! - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Czy wiesz co Twoje dziecko robi w sieci? Pomóc mogą SIECIAKI!

Czy wiesz co Twoje dziecko robi w sieci? Pomóc mogą SIECIAKI!

Czy wiesz co Twoje dziecko robi w sieci? Czy rozmawiasz z nim o tym jak korzysta z internetu? Co je bawi, co lubi, a co niepokoi?

Badania pokazują, że prawie wszystkie dzieci w wieku szkolnym korzystają z internetu. Najczęściej zaczynają regularnie korzystać z sieci w wieku 7-8 lat.
Nie zmienimy tego i nie powinniśmy traktować internetu jako złego, przerażającego medium. Internet daje nam możliwość komunikacji, dostęp do wiedzy i rozrywki. Niestety niesie za sobą również zagrożenia, zarówno dla dzieci jak i nas dorosłych.

Bardzo ważne, byśmy wspierali najmłodszych w poznawaniu świata wirtualnego. Najmłodsze dzieci, nie potrafią samodzielnie rozpoznać zagrożeń i odpowiednio na nie reagować. Dlatego tak ważna jest edukacja i zaangażowanie rodziców. 

Aby nauczyć się rozmawiać z dziećmi, sami musimy poznać zagrożenia i wiedzieć co interesuje nasze dzieci.
Tu polecamy nasz Poradnik dla rodziców i nauczycieli - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl)

Dzieciom i rodzicom polecamy serię książek Sieciaki. To książki dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pomogą dzieciom zrozumieć zagrożenia płynące z internetu.
Seria powstała pod patronatem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Sieciaki Misja bezpieczny internet

Książka opowiada o złych Sieciuchach, które pod wodzą Czystego Zła chcą zawładnąć internetem. Chcą uzależnić dzieci od ekranów i przeciągnąć na swoją stronę.
Książka dotyczy problemu nadużywania internetu i urządzeń ekranowych przez dzieci oraz promuje równowagę pomiędzy czasem spędzanym on-line i off-line.   

Sieciaki Twarzozmieniacz i Wielka Gala Fejmu

W drugiej części Sieciuchy chcą porywać dzieci do sieci i tworzyć z nich sieciuchowe trolle. Wabią je obietnicą internetowej sławy. Liczą na ich śłepą pogoń za lajkami. Sieciaki po raz kolejny muszą stawiać im czoła.  

Więcej informacji znajdziecie na stronie Sieciaki.pl - Dla rodziców - Edukacyjne książki dla dzieci

 

Warto sięgnąć po te książki, poczytać z dzieckiem, poznać jego świat i oczywiście rozmawiać.