Dzieci z Polski i Litwy ustanawiały Rekord Guinnessa - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

dzieci podczas lekcji o nowoczesnych technologiach

Dzieci z Polski i Litwy ustanawiały Rekord Guinnessa

Jak działa inteligentne miasto? Jak internet rzeczy ułatwia nasze życie? Jak wszyscy zyskamy dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji? A przede wszystkim jak poruszać się w świecie nowych technologii? Na te pytania starały się dzisiaj odpowiedzieć dzieci ze 102 szkół w Polsce i na Litwie, podejmując tym samym próbę ustanowienia rekordu Guinnessa w jednoczesnym uczestnictwie w zajęciach poświęconych nowym technologiom.

Ustanawianie rekordu rozpoczęło się o godz. 10.30, a w lekcji uczestniczyli uczniowie z klas 5-7 szkół podstawowych. Elementem zajęć była praca w grupach, w ramach której dzieci wykonywały ćwiczenia polegające m.in. na dyskusji o wykorzystywaniu internetu jako źródła rozrywki, wiedzy, nauk i sposobu komunikacja, zapoznaniu się z przykładami Internetu Rzeczy, projektowaniu inteligentnego domu przyszłości.

Celem przeprowadzonej lekcji było m.in. podnoszenie kompetencji cyfrowych dzieci w kontekście ich przyszłości w cyfrowym świecie i w społeczeństwie informacyjnym, uświadomienie dzieciom, jak istotne jest to, by potrafiły się poruszać w świecie nowych technologii i uczyć nowych rzeczy, pozyskiwać kompetencje, które będą wykorzystywane w realizacji zadań wynikających z wyzwań cyfrowego świata i zawodów, które wkrótce powstaną.

Teraz czekamy na oficjalne potwierdzenie wyniku przez Guinness World Record.

UKE pracuje nad edukacją dzieci przez cały rok.  Jako przedstawiciele administracji kompleksowo dbamy o rozwój młodego pokolenia - uczymy dzieci podstaw programowania, przez co pokazujemy jak kreatywnie wykorzystać nowe technologie. Uczymy również jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie.

W 2018 r. przeprowadziliśmy ponad 2 tys. lekcji w ramach akcji „Klikam z głową”, podczas których podzieliśmy się naszą wiedzą z 50 tys. dzieci, a w zajęciach „Koduj z UKE” uczestniczyło 3 tys. dzieci. Od 2016 r., kiedy zaczęliśmy prowadzić akcje edukacyjne skierowane do najmłodszych, przeszkoliliśmy łącznie około 100 tys. dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.