Dzień Bezpiecznego Internetu – zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

terminy webinarów

Dzień Bezpiecznego Internetu – zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli

UWAGA! Osiągneliśmy komplet uczestników na wszystkie cztery zaplanowane terminy. W związku z bardzo dużą ilością zgłoszeń planujemy kolejne spotkania w pierwszej połowie marca. Więcej szczegółów wkrótce.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego korzystania z internetu przez dzieci i młodzież. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej. Corocznie w pierwszej połowie lutego wiele krajów, nie tylko europejskich, organizuje liczne wydarzenia związane z promocją odpowiednich postaw i zachowań w sieci. Ważne jest też zainteresowanie rodziców, nauczycieli i wychowawców problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. W tym roku DBI obchodzimy 9 lutego

W takcie spotkań przybliżymy uczestnikom zagrożenia, które mogą spotkać dzieci i młodzież podczas korzystania z sieci. Przedstawimy także dobre praktyki dotyczące odpowiedzialnego zachowania w sieci i korzystania z nowoczesnych technologii, którymi można podzielić się ze swoimi uczniami.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający udział w spotkaniu oraz poradnik dla rodziców i nauczycieli „Klikam z głową”, w którym przedstawiamy   zagrożenia w cyfrowym świecie i dobre praktyki.  

Czas trwania każdego webinaru – 45 min.

Jeśli chcesz wziąć udział w webinarze/webinarach, napisz do nas: edu@uke.gov.pl. Zaznacz w wiadomości, którym webinar Cię interesuje. Liczba miejsc jest ograniczona, więc potwierdzimy wpisanie Cię na listę uczestników w wiadomości zwrotnej.