Klikam z głową – jak chronić swoje dane osobowe? - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Plansza tytułowa spotkania.

Klikam z głową – jak chronić swoje dane osobowe?

Wczoraj wraz z Urzędem Ochrony Danych Osobowych poprowadziliśmy wykład dotyczący bezpieczeństwa w sieci młodzieży. Wykład jest skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, które uczestniczą w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego UODO „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Podczas webinaru Aleksandra Mokrzycka, Katarzyna Grabowska i Arkadiusz Michałowski z UKE wyjaśnili m.in.: czym jest phishing i na co młody użytkownik sieci musi zwrócić uwagę by nie stać się ofiarą oszustwa, jak dbać o swoje dane i środki na koncie będąc nastolatkiem. Podczas wykładu rozmawialiśmy też o anonimowości w sieci, sextingu i sextortionie i konsekwencjach braku ochrony wizerunku. Wyjaśniliśmy też uczestnikom czym jest cyfrowy ślad, jakie dane o nas zbierają wyszukiwarki czy portale społecznościowe i jak dbać o swoją prywatność.  

Ekspert UODO zwrócił uwagę jak ważna jest ochrona danych i kształtowanie świadomych postaw wśród młodzieży.

Podstawowym celem programu Twoje dane – Twoja sprawa jest poszerzenie oferty edukacyjnej placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. Szczegółowe informacje na temat programu znajdziecie na stronie UODO Twoje dane – Twoja sprawa - UODO.

Cieszymy się ze współpracy i udziału w tym projekcie edukacyjnym.

 

Wsparcie w przeprowadzeniu transmisji zapewniał Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.