Koduj z UKE - przystanek lubelskie - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

zdjęcie grupowe

Koduj z UKE - przystanek lubelskie

Od początku 2018 przygodę z kodowaniem rozpoczęły dzieci z podstawówek i placówek opiekuńczych województwa lubelskiego. W świat programowania wprowadzili je nasi koledzy z Delegatury w Lublinie.

Nie takie programowanie straszne jak się wydawało. Młodzi programiści przekonali się, że z pozoru skomplikowane komendy, algorytmy i funkcje układają się w proste i logiczne instrukcje.  Wystarczyło uruchomić wyobraźnię i dać się wciągnąć w przygodę. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności pomogą dzieciom w wykorzystaniu możliwości, które daje nam współczesna technologia. Była to świetna zabawa... nie tylko dla dzieci.

W warsztatach udział wzięli uczniowie i podopieczni Szkoły Podstawowej w Tuszowie, Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Zespołu Szkół w Dąbiu, Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Brzóski w Zalesiu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Lublinie, Wioski dziecięcej SOS w Biłgoraju, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krasnymstawie.

Niejednokrotnie kodowaliśmy przy obecności kamer i mikrofonów zaprzyjaźnionych mediów o zasięgu lokalnym jak i ogólnokrajowym. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z relacji.

  1. TVP3 Lublin
  1. Radio Lublin
  2. Radio Freee
  3. Biłgorajska Telewizja Kablowa
  1. Katolickie Radio Zamość
  2. Nowa gazeta biłgorajska
  3. Regionalny biłgorajski serwis internetowy

Podczas organizacji warsztatów współpracowaliśmy również z lubelskim oddziałem Fundacji Dr Clown.
Wszystkim uczestnikom i współpracownikom serdecznie dziękujemy.