Koduj z UKE w województwie podlaskim - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Dziewczynki kodują z edukatorką UKE

Koduj z UKE w województwie podlaskim

W marcu i kwietniu dzieci z podlaskich podstawówek i białostockiego szpitala przekonały się, że programowanie to nic trudnego, a układanie kodów to przyjemność i dobra zabawa. Świat komend, algorytmów i funkcji uczniom przybliżali pracownicy Delegatury UKE w Białymstoku.

Podczas spotkań z młodymi programistami uświadamialiśmy dzieci, że nauka kodowania to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Programowanie jest nie tylko świetną formą spędzania wolnego czasu. Pomaga także rozwijać u dzieci zainteresowania oraz umiejętności kreatywnego i analitycznego myślenia. Zdobyte w trakcie zajęć umiejętności pozwolą dzieciom w wykorzystaniu możliwości, które daje nam współczesna technologia, a w przyszłości mogą zaowocować wyborem dobrego zawodu.

W warsztatach kodowania udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach, Szkoły Podstawowej nr 9 im. 42 Pułku Piechoty w Białymstoku, Szkoły Podstawowej nr 33 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku oraz pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Podczas organizacji spotkania w szpitalu współpracowaliśmy również z podlaskim oddziałem Fundacji Dr Clown. Wszystkim uczestnikom i współpracownikom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do sprawdzenia relacji w mediach:

oraz relacji na stronie Szkoły Podstawowej nr 33 im. św. Królowej Jadwigi w Białymstoku.