Konferencja ,,Bezpieczny Senior - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Zdjęcie tytułowe Konferencja ,,Bezpieczny Senior"

Konferencja ,,Bezpieczny Senior" - Żmigród

W zeszły piątek mieliśmy przyjemność uczestniczyć w cyklicznej konferencji ,,Bezpieczny Senior” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Żmigrodzie. W wydarzeniu brało udział wielu znamienitych gości, w tym Sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński. Z ramienia organizatorów udział wzięli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak. 

Konferencję otworzyła Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Agnieszka Sokołowska oraz burmistrz Żmigrodu, Robert Lewandowski. Eksperci UKE, Milena Górecka i Katarzyna Grabowska, poprowadziły wykład o bezpieczeństwie w sieci, podając przykłady oszustw mogących spotkać każdego konsumenta. Dodatkowo podały sposoby na to co zrobić by chronić siebie i swoich bliskich!

Tematy poruszane podczas spotkania były, są i będą bardzo bliskie konsumentom. Dlatego tak ważna jest promocja działań i podnoszenie świadomości użytkowników w zakresie cyberbezpieczeństwa niezależnie od wieku osoby korzystającej z usług. 

Wszyscy jesteśmy konsumentami. Każdego dnia powinniśmy zwiększać swoją świadomość o cyberbezpieczeństwie. Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy dzięki bezpłatnym kursom dostępnym na stronie cik.uke.gov.pl opracowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej  w ramach prowadzonej kampanii J@Online.