Maraton kodowania w Olsztynie - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

zdjęcie grupowe z warsztatów

Maraton kodowania w Olsztynie

W piątek zakończyliśmy maraton kodowania w Olsztynie.

Rozpoczęliśmy zajęciami w Muzeum Nowoczesności, które mieści się w zabytkowym tartaku Raphaelsohnów, jedynym zachowanym relikcie niegdysiejszej dzielnicy przemysłowej Olsztyna. Dzieci poznały historię rozwoju cywilizacyjnego i technicznego regionu związane z budownictwem, podróżowaniem, transportem, komunikacją, ale również rozrywkami i życiem codziennym mieszkańców dawnego regionu. Z czasów minionych przeniosły się z nami w świat nowych technologii. Programując Inteligentne Miasto zobaczyły jak rozwój technologiczny pomaga nam w życiu.

Kolejny dzień to odwiedziny w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Kosmita odkrywał tajemnice kosmosu przed uczniami SP nr 2. Dzieci poznały też wędrówki po niebie słońca i księżyca, na seansie mogły zobaczyć jak powstaje noc i dzień. Nasze zajęcia odwiedziło Radio Olsztyn, na antenie którego można było usłyszeć o akcji Koduj z UKE.

Zakończyliśmy warsztatami w Olsztyńskim Parku Naukowo – Technologiczny. OPNT razem z nami i dziećmi z SP 34 świętowało 5-lecie istnienia. Dodatkowo dzięki eksperymentom dzieci miały okazję poznać różne zjawiska fizyko-chemiczne.

Relacje z wydarzenia :