Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej w Legnicy - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej w Legnicy

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej w Legnicy

15 marca obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Z tej okazji 1 marca 2023 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się Pierwsza Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej dla szkół ponadpodstawowych z Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego. Organizatorami wydarzenia byli Miejski Rzecznik Konsumentów Tomasz Strojek oraz Centrum Dialogu Obywatelskiego w Legnicy.

Patronami wydarzenia byli Prezydent i Starosta Legnicy, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskie Centrum Konsumenckie oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Młodzi konsumenci powoli wkraczają na rynek i zaczynają korzystać z pełni praw. Ważnym jest, aby podejmowali świadome i przemyślane decyzje oraz zdawali sobie sprawę z zagrożeń czyhających na nich w internecie.

Joanna Czaczkowska i Paulina Nowak z Departamentu Polityki Konsumenckiej przybliżyły uczestnikom olimpiady i zaproszonym gościom zasady bezpieczeństwa w internecie. Młodzież mogła dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie robić zakupy w sieci, czym jest phishing, oraz jakie dane zbierają o nas algorytmy portali społecznościowych.

O prawach i obowiązkach konsumentów mówili również eksperci UOKIK, ECK i Rzecznika Finansowego.

Po wykładach młodzież wzięła udział w konkursie wykazując się wielkim zaangażowaniem oraz obszerną wiedzą konsumencką.

Pełną relację z konferencji znajdziecie na stronie: 

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej_Legnica Nasze Miasto