Piknik z okazji obchodów Dnia Marynarza Rzecznego

Piknik z okazji obchodów Dnia Marynarza Rzecznego

W pięknym miejscu Urząd Miejski Wrocławia zorganizował piknik z okazji Dnia Marynarza Rzecznego, w którym wzięli udział nasi koledzy z Delegatury UKE we Wrocławiu. Zarówno pogoda, jak i odwiedzający nam dopisali.

Prezes UKE jest w Polsce jedynym organem państwowym wydającym Świadectwa Operatora Urządzeń Radiowych w służbie morskiej i żeglugi śródlądowej. Podczas pikniku informowaliśmy jakie są wymogi posiadania właściwych uprawnień oraz o wyznaczonych terminach egzaminów na świadectwo operatora urządzeń radiowych. Prezentowaliśmy urządzenia wykorzystywane do ratowania rozbitków na morzu i wymagane jako wyposażenie jednostek pływających. Urządzenia te wykorzystywane są w trakcie przeprowadzanych egzaminów:

✅ Radiotelefon na pasma morskie Icom IC-M323G funkcje takie jak ATIS, DSD CLASS D, pasmo pracy VHF i wodoszczelność klasy IPX7. Specjalnie wbudowany GPS w radiotelefon ułatwia obsługę;

✅ Transponder radarowy McMurdo typ S4 jest urządzeniem nadawczo-odbiorczym zaprojektowanym do określania pozycji rozbitków na ekranach radarów jednostek ratowniczych;

✅ Radiopława awaryjna McMurdo G5 to urządzenie EPIRB 406MHz z dodatkowo wbudowanym kanałowym odbiornikiem GPS. Uruchomiona radiopława przesyła wraz z sygnałem dla służb ratowniczych dokładną pozycję GPS, co znacząco skraca czas poszukiwań i zwiększa szanse uratowania rozbitków.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w przyszłym roku!