Spotkanie z nauczycielami i rodzicami w SP nr 362 w Warszawie - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

rodzice patrzą na prezentację

Spotkanie z nauczycielami i rodzicami w SP nr 362 w Warszawie

17 kwietnia spotkaliśmy się z rodzicami i nauczycielami klas I - III ze Szkoły Podstawowej Nr 362 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Warszawie.

Przedstawiliśmy najważniejsze wyniki badania konsumenckiego dzieci (dostępne tutaj). Ewa Domańska i Mateusz Ossowski omówili negatywne zjawiska w sieci, do których należą m.in. patostreamy czy sekstortion. Wskazali także główne symptomy zespołu uzależnienia od internetu, o którym więcej przeczytasz tutaj.

Edukatorzy wyjaśnili czym jest klasyfikacja PEGI, a także poruszyli temat przemocy, agresji i innych szkodliwych treści w grach komputerowych niedostosowanych do wieku dziecka. Przybliżyli temat dot. zasad działania aplikacji przeznaczonych do kontroli rodzicielskiej,  które w sposób elastyczny mogą być dopasowywane do konkretnych potrzeb, tj. sprawdzanie ile czasu dziecko spędza online oraz jakie strony odwiedza, czy blokada dostępu do określonych treści.

Nasi koledzy podkreślili również jak ważna jest rola rodziców i nauczycieli w edukacji najmłodszych użytkowników internetu. Edukatorzy wskazali również instytucje, w których pomocy mogą szukać nie tylko dzieci i młodzieć, ale także rodzice i nauczyciele.