Stawki za połączenia międzynarodowe wewnątrz UE pozostają bez zmian - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Stawki za połączenia międzynarodowe wewnątrz UE pozostają bez zmian

Stawki za połączenia międzynarodowe wewnątrz UE pozostają bez zmian

Od 15 maja 2020 r., zgodnie z rozporządzeniem unijnym, aktualizacji ulegają stawki za połączenia międzynarodowe oraz SMS-y z Polski do krajów Unii Europejskiej.

Zaktualizowane stawki za połączenia międzynarodowe oraz SMS-y z Polski do krajów Unii Europejskiej nie ulegają zmianie i nie mogą być wyższe niż:

  1. 0,81 zł netto/1 zł brutto za minutę połączenia;
  2. 0,25 zł netto/0,31 zł brutto za wysłaną wiadomość sms.

Maksymalne stawki obejmują ceny usług w sieciach komórkowych i stacjonarnych, rozliczane za jednostkę (np. za minutę połączenia) lub za wysłanego SMS-a. Nie dotyczą cen pakietów obejmujących usługi połączeń międzynarodowych oraz SMS na numery z krajów Unii.

Pamiętaj – operatorzy rozróżniają rozmowy w roamingu od połączeń międzynarodowych.

  • Połączenia międzynarodowe wykonujesz, przebywając w kraju i dzwoniąc za granicę. Stawki za połączenia międzynarodowe znajdziesz w cenniku swojego operatora.
  • Z roamingu korzystasz, gdy znajdujesz się poza zasięgiem swojej sieci – np. za granicą i wykonujesz połączenia. Jeżeli dzwonisz np. z Niemiec do Polski, będzie to połączenie roamingowe. Ta sama sytuacja ma miejsce, gdy będziesz chciał zadzwonić z Belgii do Niemiec. W krajach Unii Europejskiej  obowiązuje wprowadzona w czerwcu 2017 roku zasada Roam Like At Home tj. korzystania z usług na takich samych zasadach jak w kraju, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.