Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

pracownik UKE prowadzi wykład

Tydzień Bezpieczeństwa Ekonomicznego

W ramach organizowanego przez miasto Gdańsk Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego, spotkaliśmy się z mieszkańcami Gdańska, aby uczulić ich na kwestie świadomego zawierania umów telekomunikacyjnych.

W Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku spotkaliśmy się z seniorami. W wydarzeniu, które odbyło się w dniu 16 kwietnia oprócz pracowników UKE Delegatury w Gdyni wzięli udział również funkcjonariusz Policji oraz przedstawiciel Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa przestrzegający przed pochopnym zawieraniem umów pożyczek i kredytów.
Z kolei w dniu 19 kwietnia na spotkanie w siedzibie Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych przyszli uczniowie gdańskiego technikum i liceum. Opowiedzieliśmy im o prawach jakie przysługują konsumentom zawierającym umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Zachęciliśmy ich także do kontaktu z UKE w przypadku ewentualnych problemów z operatorami.
Relacja z Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego wyemitowana została w programie „Forum Gospodarcze” TVP3 Gdańsk w dniu 18 kwietnia 2018 r.