UKE na 12. Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Ludzie na sali konferencyjnej

UKE na 12. Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

18-19 września odbyła się 12. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Organizatorem konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, oraz niemieckie konsorcjum realizujące projekt klicksafe. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu Komisji Europejskiej Connecting Europe Facility.

Konferencja poświęcona była zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem i ochroną młodych użytkowników w sieci. Dlatego nie mogło nas zabraknąć. Agnieszka Gładysz, Dyrektor Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego oraz Ewa Domańska, specjalista w Zespole Kampanii Edukacyjno-Informacyjnych w Departamencie Polityki Konsumenckiej, opowiedziały o tym jak najmłodsi korzystają z nowoczesnych urządzeń elektronicznych oraz z internetu. Poza omówieniem wyników badania konsumenckiego dzieci, zaprezentowaliśmy nasze projekty z obszarów rozwoju kompetencji cyfrowych „Klikam z głową” i „Koduj z UKE”, a także podzieliliśmy się naszymi spostrzeżeniami i doświadczeniami zebranymi podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych.