UKE w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

dzieciw odbicu luster

UKE w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

17 września uczniowie klasy III oraz IV z dwóch toruńskich szkół podstawowych kodowali razem z nami w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Zajęcia odbyły się w otoczeniu niezwykłej edukacyjnej wystawy „Kalejdoskop”, która prezentuje tematykę optyki geometrycznej. Mogliśmy między innymi zobaczyć wielki kalejdoskop, labirynty świetlne złożone z elementów optycznych, takich jak zwierciadła, soczewki, pryzmaty i lustrzane mozaiki.

Nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i opiekunowie bawili się i uczyli, pracując razem z nami na programach Inteligentne Miasto i Scottie Go!. Po zakończeniu warsztatów młodzi programiści podziękowali nam, mówiąc, że zajęcia były „po prostu super”.

Warto dodać, że w ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 znalazły się również zajęcia z zakresu programowania, które będą realizowane w przestrzeni pracowni multimedialnej CNMW. Dla uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej przygotowano zajęcia „Świat algorytmów dla najmłodszych” oraz „Programowanie – prosta sprawa – z micro:bit, to zabawa!” (także kl. 4-6 szkoły podstawowej).