UKE w PJM - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

seniorzy siedzą na wykładzie w PJM

UKE w PJM

W maju i czerwcu przeprowadziliśmy warsztaty w PJM „Klikam z głową”, „Koduj z UKE” oraz „Wiem, co podpisuję” dla osób Głuchych i Słabosłyszących.

Klikam z głową

Rozmawialiśmy o tym, czym jest fonoholizm. Poznaliśmy sposoby ochrony przed wirusami komputerowymi i tworzyliśmy bezpieczne hasła. Wyjaśniliśmy jak sprawdzić koszt SMS-a Premium i nie dać się oszukać. Poruszyliśmy również temat negatywnych zjawisk w cyberświecie, jakimi są hejt czy stalking.

Koduj z UKE

Wraz z delegaturą w Lublinie  dla uczniów Głuchych i Słabosłyszących prowadziliśmy warsztaty z grą edukacyjną „ScottieGo”. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania kompetencji cyfrowych, logicznego myślenia oraz pracy zespołowej.   

Wiem, co podpisuję

W ramach kampanii „Wiem, co podpisuję” spotkaliśmy się z osobami Głuchymi i Słabosłyszącymi w Polskim Związku Głuchych w Siedlcach, w Bydgoszczy , w Opolu i  w Lublinie.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o nieuczciwych praktykach rynkowych. Wyjaśniliśmy kiedy i w jaki sposób  można odstąpić od umowy. Na co należy zwrócić uwagę podczas zawierania umów z operatorami, jak sprawdzić koszt SMS-a Premium, a także koszt transmisji danych  w roamingu.

Placówki, które odwiedziliśmy:

  • Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy (KP SOSW nr 2 Bydgoszcz)
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących nr 15 im. Ottona Lipkowskiego w Warszawie (OSW nr 15 Warszawa)
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie ( SOSW Lublin)
  • Polski Związek Głuchych Oddział Mazowiecki w Siedlcach ( PZG Siedlce)
  • Polski Związek Głuchych Oddział Kujawsko-Pomorski w Bydgoszczy ( PZG Bydgoszcz)
  • Polski Związek Głuchych Oddział Opolski w Opolu ( PZG Opole)
  • Polski Związek Głuchych Oddział Lubelski w Lublinie ( PZG Lublin)

 

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy za zaangażowanie.