Wielki powrót do szkoły - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Kobieta wygłasza przemówienie

Wielki powrót do szkoły

Wrzesień to początek roku szkolnego. Dzieci wracają z wakacji i muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. To również początek kampanii Klikam z głową w kolejnym roku szkolnym. Ponownie będziemy odwiedzać różne szkoły podstawowe w Polsce, ucząc się i bawiąc z dziećmi. Będziemy przekazywać wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci, będziemy śledzić pojawiające się trendy, będziemy szukać dobrych odpowiedzi na pojawiające się problemy.

Nasza aktywność w roku szkolnym 2018/2019 zainagurowana została w SP 2 w Słupnie podczas uroczystości związanej z początkiem roku szkolnego. W jej trakcie odbyło się przecięcie wstęgi do nowego budynku szkoły oraz jego poświęcenie. Do zgromadzonych uczniów i rodziców między innymi przemawiali burmistrz Radzymina Pan Krzysztof Chaciński oraz w imieniu Prezesa UKE Pani Dorota Grudzień-Barbachowska, dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej.

Początek roku szkolnego nie mógł obyć się bez zajęć dla dzieci. Po zakończeniu uroczystości uczniowie mogli razem z nami kodować. Pomagaliśmy kosmicie Scottiemu znaleźć elementy jego rakiety, tak aby mógł wrócić do swojego domu. Poza tym programowaliśmy infrastrukturę miasta. Skrzyżowania musiały być bezpieczne zarówno dla pieszych, jak i dla samochodów. Nie zabrakło także tradycyjnej gry planszowej oraz różnego rodzaju kolorowanek i labiryntów dla najmłodszych klas.

Kampanie Klikam z głową oraz Koduj z UKE są programami, które podnoszą świadomość i kompetencje cyfrowe najmłodszych. Cieszymy się, że oba projekty spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół.

Wszystkim uczniom życzymy wszystkiego dobrego i samych sukcesów w nowym roku szkolnym 2018/2019.