Wizyta ormiańskiej delegacji Komisji Ochrony Konkurencji – budowa systemu ochrony konsumentów - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Ludzie siedzą przez telewizorem

Wizyta ormiańskiej delegacji Komisji Ochrony Konkurencji – budowa systemu ochrony konsumentów

17 listopada 2021 r. na zaproszenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wzięliśmy udział w spotkaniu z delegacją ormiańskiego urzędu ochrony konkurencji (CPC). CPC bierze udział w realizowanym przez UOKiK projekcie finansowanym w ramach polskiej pomocy rozwojowej MSZ: „Wzmocnienie instytucjonalne Republiki Armenii w budowie systemu ochrony konsumentów”. Strona ormiańska rozpoczyna budowę systemu ochrony konsumentów i zbiera doświadczenia w tym obszarze, w szczególności w zakresie rozwiązywania sporów konsumenckich, postępowań polubownych, pozasądowych.

Nasz ekspert Paweł Kucharczyk z Departamentu Polityki Konsumenckiej UKE podczas spotkania z delegacją CPC, przedstawił: sektorową organizację systemu pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich na rynkach: telekomunikacyjnym i pocztowym oraz informacje na temat prowadzonych przez Prezesa UKE postępowań ADR oraz podejmowanych przez regulatora działań na rzecz rozwoju systemu pozasądowego rozwiązywania sporów w Polsce.