Zagłosuj na J@online w konkursie WSIS Prizes 2022 - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Logo z napisem - WSIS Prizes 2022

Zagłosuj na J@online w konkursie WSIS Prizes 2022

W tegorocznej edycji organizowanej przez ITU WSIS Prizes 2022 nominowany został nasz projekt Educational campaign “J@ online” improving digital safety skills of various social groups. Zachęcamy do wsparcia i głosowania na naszą inicjatywę na stronie konkursu!

Projekt rozpoczęto w 2021 r. Kampania jest skierowana zarówno do młodych użytkowników sieci, jak i starszych osób wymagających podnoszenia kompetencji cyfrowych. To odpowiedź na zmiany pojawiające się w cyberprzestrzeni towarzyszące pandemii: przeniesienie coraz większej liczby usług do sieci, rozpoczęcie korzystania z internetu przez nowe grupy społeczne, a jednocześnie rozwój zagrożeń takich jak phishing czy scam. Głównym celem kampanii jest podniesienie kompetencji cyfrowych różnych grup społecznych (przede wszystkim seniorów, osób o szczególnych potrzebach i dzieci), przedstawienie korzyści płynących z e-administracji, e-bankowości i zakupów online, przy jednoczesnym uczulaniu na przestępstwa internetowe i nauce unikania zagrożeń.

Projekt UKE został zakwalifikowany do Kategorii 9 - AL C7. ICT applications: benefits in all aspects of life - E-learning. Aby oddać głos, należy zarejestrować się na stronie ITU. Można zagłosować tylko na jeden projekt w danej kategorii. Głosujący są zachęcani do oddania głosu w każdej kategorii, nie jest jednak wymagane oddanie głosów na wszystkie kategorie. Głosowanie trwa do 31 marca.

Zapraszamy do wsparcia projektu Educational campaign “J@ online” improving digital safety skills of various social groups.

Jak oddać głos? Zapraszamy do zapoznania się z krótką instrukcją w załączniku.

Pliki do pobrania