News - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

 • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
  czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Aktualności

 • NIE DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

  20 kwietnia 2020

  W czasie gdy pandemia zmusiła nas do przeniesienia większości aktywności do sieci, nasiliło się także zjawisko phishingu. Więcej o: NIE DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

 • Sharenting - czy udostępnianie zdjęć dziecka może być groźne?

  15 kwietnia 2020

  Kto z nas nie widział na portalach społecznościowych zdjęć pociech wstawionych przez naszych znajomych? A może i my sami je wrzucamy, chcąc podzielić się jakimś wyjątkowym momentem z życia lub po prostu słodkim uśmiechem dziecka? Oczywiście wszyscy mają do tego prawo, ale czy istnieją jakieś zagrożenia związane z publikacją wizerunku? Więcej o: Sharenting - czy udostępnianie zdjęć dziecka może być groźne?

 • Kwarantanna w domu. Czy wiesz w co gra twoje dziecko?

  08 kwietnia 2020

  Z powodu możliwości zakażenia koronawirusem (COVID-19) eksperci zalecają ograniczenie spacerów i pozostanie w domach. Jest to trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Mają ograniczony kontakt ze swoimi rówieśnikami, lekcje odbywają się zdalnie, przez co najmłodsi mają mniej ruchu i zdecydowanie więcej czasu spędzają w internecie. Więcej o: Kwarantanna w domu. Czy wiesz w co gra twoje dziecko?

 • Korzystaj z głową

  06 kwietnia 2020

  Więcej o: Korzystaj z głową

 • #zostańwdomu z UKE

  02 kwietnia 2020

  Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej zakładki #zostańwdomu, w której przygotowaliśmy ciekawe materiały edukacyjne dla dzieci i rodziców! Więcej o: #zostańwdomu z UKE

 • Nie karm trolla!

  01 kwietnia 2020

  Znajdujemy się obecnie w czasie chaosu i paniki wywołanych pandemią COVID-19. Zawieszenie zajęć w szkołach, ograniczenia w funkcjonowaniu sklepów, centrów i galerii handlowych, zamknięcie granic naszego kraju dla cudzoziemców i ograniczenia w poruszaniu się, to chyba najważniejsze tematy w obecnym czasie. Więcej o: Nie karm trolla!

 • Jak social media i influencerzy wpływają na zachowanie ludzi w czasie SARS-CoV-2?

  25 marca 2020

  W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się spontaniczna akcja w social mediach #zostańw-domu. Artyści, blogerzy, influencerzy namawiają swoich fanów do tego by stosowali się do wy-tycznych, podjęli (w miarę możliwości) pracę zdalną, ograniczyli aktywność na zewnątrz czy spo-tkania ze znajomymi. Niestety część z nich samych nie przestrzega zasad. Więcej o: Jak social media i influencerzy wpływają na zachowanie ludzi w czasie SARS-CoV-2?

 • Przebodźcowanie w czasach pandemii

  23 marca 2020

  Media społecznościowe to obecnie nieodzowna część naszego życia, zarówno w sferze informacyjnej, kulturalnej, jak i rozrywkowej. Korzystają z nich wszyscy, niezależnie od wieku. Jednakże ich nadmiar, a także nieumiejętne korzystanie, może oddziaływać na nas negatywnie, zwłaszcza w czasie ogłoszonej pandemii. Więcej o: Przebodźcowanie w czasach pandemii