Konferencja j@ online - bezpieczny w sieci - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Konferencja j@ online - bezpieczny w sieci

Konferencja j@ online - bezpieczny w sieci

W środę konferencją on-line zainaugurowaliśmy nową kampanię UKE – j@ online. W jej ramach będziemy pokazywać korzyści płynące z praktycznych stron sieci – bankowość elektroniczna, zakupy on-line czy e-urzędy. Jednocześnie uczulimy na niebezpieczeństwa, jakie mogą nas spotkać w internecie. Pokażemy, jak być bezpiecznym on-line i jak nie dać się złapać w sidła internetowych przestępców.

O tym rozmawialiśmy podczas konferencji transmitowanej na profilu UKE na YouTube i Facebooku. Założenia nowej kampanii przedstawił Prezes UKE Jacek Oko i Dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej – Dorota Grudzień-Barbachowska. Milena Górecka – Naczelnik Wydziału Kampanii Edukacyjno-Informacyjnych – rozmawiała z zaproszonymi ekspertami między innymi o zagrożeniach czyhających na początkujących internautów, pułapkach w sieci zwanych „dark patterns”, nieautoryzowanych transakcjach płatniczych, sposobach na walkę z cyberprzestępcami oraz o ochronie dzieci i seniorów w internecie.

Dziękujemy naszym prelegentom za porcję istotnej wiedzy oraz wszystkim, którzy byli z nami na żywo na YouTube i Facebooku! Nagranie z konferencji można wciąż obejrzeć TUTAJ. Śledźcie naszą stronę – już niedługo pojawią się kolejne materiały w ramach kampanii j@ online!