Osoba rozmawia na kamerze w języku migowym. Na nakładce jest napis "warsztaty w PJM - półroczne podsumowanie"

Warsztaty w PJM - półroczne podsumowanie

W pierwszej połowie 2024 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził cykl warsztatów w polskim języku migowym (PJM), które odbyły się w różnych oddziałach Polskiego Związku Głuchych. Warsztaty miały miejsce w Gdańsku, Wrocławiu, Grudziądzu oraz Nowym Targu, a uczestniczyło w nich łącznie ponad 150 osób.

W ramach tych spotkań omówiono trzy główne tematy:

  1. „Wiem, co podpisuję” – Uczestnicy dowiedzieli się, jak bezpiecznie zawierać umowy oraz jakie są ich prawa i obowiązki w relacjach z operatorami usług telekomunikacyjnych.
  2. „Bankowość online” – Warsztaty te skupiły się na korzystaniu z bankowości internetowej, w tym na zarządzaniu finansami przez internet oraz na bezpiecznym wykonywaniu transakcji online.
  3. „Jak zabezpieczyć swoje konto w internecie” – W ramach tego tematu uczestnicy zdobyli wiedzę na temat ochrony swoich danych osobowych i finansowych w sieci, a także poznali najlepsze praktyki w zakresie zabezpieczania swoich kont internetowych.

Dzięki zaangażowaniu ekspertów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, uczestnicy mieli okazję zdobyć cenną wiedzę i umiejętności, które pomogą im bezpieczniej korzystać z różnych usług elektronicznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i zainteresowanie naszymi warsztatami. Cieszymy się z tak licznego udziału i liczymy na dalszą współpracę w przyszłości.