Webinar "Ochrona danych i wizerunku w sieci"

Webinar "Ochrona danych i wizerunku w sieci"

5 czerwca uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Białymstoku wzięli udział w webinarze „Ochrona danych i wizerunku w sieci”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z kluczowymi aspektami związanymi z ochroną danych osobowych oraz wizerunku w środowisku internetowym.
Podczas webinaru uczniowie dowiedzieli się, czym są dane osobowe i wizerunek. Nasze ekspertki Joanna Dubel i Małgorzata Tymińska wyjaśniły, że dane osobowe to wszelkie informacje, które mogą zidentyfikować konkretną osobę, takie jak imię, nazwisko, adres, numer telefonu czy adres e-mail. Z kolei wizerunek to wszelkie formy przedstawiania osoby, takie jak zdjęcia, filmy czy grafiki.
Podkreśliliśmy, jak ważne jest dbanie o swoje dane osobowe i wizerunek w sieci. Uczniowie zostali poinformowani o potencjalnych zagrożeniach związanych z niewłaściwym udostępnianiem swoich danych, takich jak kradzież tożsamości, oszustwa czy niechciane kontakty.
Webinar spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali pytania, pokazując tym samym, że temat ochrony danych i wizerunku jest dla nich bardzo ważny.