Spoofy - bezpłatna gra edukacyjna

Polecamy bezpłatną grę przeglądarkową dla dzieci – Spoofy!

W trakcie grania dzieci nabywają wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, przyswajając wartościowe treści poprzez zabawę. Uczą się, jak zachowywać w sieci, jak radzić sobie z urządzeniami i hasłami, jak rozwiązywać problemy oraz nabywają świadomość, by prosić o pomoc osoby dorosłe z własnego otoczenia. Gra zawiera materiały dla rodziców i nauczycieli – przekazuje zarówno wiedzę, jak również podstawowe umiejętności rozmawiania z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań w Internecie. Gra może być narzędziem wykorzystywanym przez nauczycieli podczas zajęć dot. bezpieczeństwa w sieci. Może też być pretekstem do rozmowy rodziców z dziećmi.

Gra powstała z myślą o najmłodszych użytkownikach. Porusza zagadnienia takie jak: komunikacja w Internecie, publikowanie zdjęć, zakupy w sieci, bezpieczne hasła, wirusy i oszustwa internetowe. Gra powstała w Finlandii, a Prezes UKE objął patronat nad polską i ukraińską wersją gry. Stworzono ją we współpracy z dziećmi i nauczycielami.

Cyberbezpieczeństwo to zagadnienie, które powinno być przyswajane szeroko – zarówno przez dzieci, jak rodziców i nauczycieli. Fabuła gry zakłada wcielenie się w rolę postaci – cyberbohatera, który rozwiązuje różnego rodzaju łamigłówki. Gra Spoofy jest bezpłatna i obecnie dostępna w kilku wersjach językowych, m.in. polskiej, angielskiej, ukraińskiej i estońskiej.

Gra dostępna jest tutaj: SPOOFY - GRA O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE

Jest to świetna okazja do zdobycia wiedzy poprzez zabawę oraz poszerzenia kompetencji cyfrowych dzieci.