Kodowanie to język przyszłości. Stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży, ucząc podstaw programowania.

Kształtujemy wyobraźnię i kreatywność przez naukę i zabawę. Zajęcia są inwestycją, bo kompetencje cyfrowe to warunek rozwoju nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego i gospodarki cyfrowej.

Kampania jest skierowana do uczniów szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się zarówno w siedzibie UKE w Warszawie, jak i w placówkach szkolnych. Prowadzimy także lekcje w nietypowych, inspirujących miejscach, np. muzeach i pociągach.

Narzędzia, z których korzystamy:

ScottieGO! -innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.  Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem (Scottiem) rozmaite wyzwania. Gracz z klocków układa program. Następnie za pomocą aplikacji skanuje napisany program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

BeCreo - modułowy zestaw do nauki podstaw programowania i mechatroniki składający się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych, których pracę można zaprogramować. Program układamy sterując platformą programistyczną Arduino i modułami wyświetlaczy, diod, głośników, silników itp.

Inteligentne Miasto - sterowanie miastem, w którym uczestnicy warsztatów poznają czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Młodzi odkrywcy mają możliwość sterowania ruchem ulicznym czy też latarniami i przejazdami kolejowymi.

Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 534 92 25.