Aktualności

 • „Ofejsbukowani” – bądź rozsądnym rodzicem.

  17 październik 2018

  Mamy konta na portalach społecznościowych, dzielimy się informacjami, publikujemy zdjęcia. Nie ma w tym nic złego gdy robimy to świadomie i pamiętamy o polityce prywatności. Gorzej gdy dorośli bezrefleksyjnie publikują setki zdjęć swoich dzieci. Więcej o: „Ofejsbukowani” – bądź rozsądnym rodzicem.

 • Grooming - uwodzenie w sieci

  16 październik 2018

  Czy wiesz, że twoje dziecko może być ofiarą groomingu? Nastolatki w sieci to codzienność, portale społecznościowe, fora, gry on-line i zawieranie nowych znajomości. Nie wszystko jest jednak bezpieczne. Dzieci w sieci mogą być ofiarami dorosłych. Więcej o: Grooming - uwodzenie w sieci

 • Kontrola rodzicielska – czy to wystarczy?

  18 wrzesień 2018

  Internet to już nieodłączny element życia. Jest pomocny w wielu sytuacjach. Dla dzieci stanowi przedmiot poznania. Internet to jednak nie tylko źródło zabawy. Więcej o: Kontrola rodzicielska – czy to wystarczy?

 • Trolling jako antyspołeczne zachowanie

  10 wrzesień 2018

  Niektórzy uważają, że trolling to robienie komuś dowcipów na forach społecznych, w sieci. Jeżeli nie przekraczają one granic dobrego smaku, nie są krzywdzące, wówczas nie są czymś złym. To zła definicja. Więcej o: Trolling jako antyspołeczne zachowanie

 • Wirtualna rzeczywistość – co nas czeka?

  30 sierpień 2018

  Otaczający nas świat może stać się zupełnie inny dzięki wirtualnej rzeczywistości. Czy już teraz można dać jednoznaczną odpowiedź, dokąd zaprowadzi nas ta technologa? Więcej o: Wirtualna rzeczywistość – co nas czeka?

 • Memy internetowe – niewinna rozrywka czy hejt?

  27 sierpień 2018

  Każdy z nas trafił na mema w sieci. Zazwyczaj dostarczają nam jedynie rozrywki, ale z pozoru niewinny mem może stać się nawet narzędziem przestępstwa. Więcej o: Memy internetowe – niewinna rozrywka czy hejt?

 • Zanim dasz dziecku smartfon – zabezpiecz się przed niespodziewanymi kosztami

  22 sierpień 2018

  Dzięki bankowości mobilnej płatności gotówkowe odchodzą do lamusa. Nie musimy już nawet używać karty, aby coś kupić. Więcej o: Zanim dasz dziecku smartfon – zabezpiecz się przed niespodziewanymi kosztami

 • Hejt – czy wolno ignorować jego obecność?

  17 sierpień 2018

  Hejt to zjawisko coraz powszechniejsze w naszym codziennym życiu. Spotykając się z nim tak regularnie możemy wręcz przestać go zauważać lub traktować jako coś zwyczajnego. Więcej o: Hejt – czy wolno ignorować jego obecność?