Internet to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie komunikacji. Należy jednak wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać.

Najmłodsi użytkownicy smartfonów najczęściej korzystają z nich bez ograniczeń. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą wiązać się ze ściąganiem gier lub wysyłaniem drogich sms-ów. Nie są świadomi niebezpieczeństw, jakie niosą treści nieodpowiednie dla ich wieku. 

Kampania „Klikam z głową” przeznaczona jest dla dzieci ze szkół podstawowych. Podczas zajęć rozmawiamy jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczymy, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz  uniknąć wysokich rachunków. Nasze warsztaty są bezpłatne i trwają około 45 minut.

Do programu można zgłaszać się poprzez wysyłająć wiadomość na adres: edu@uke.gov.pl.  W wiadomości wpisz następujące informacje: nazwa i adres szkoły, która klasa lub klasy, w jakie dni tygodnia i o której godzinie dana klasa mogłaby wziąć udział w zajęciach, np. IV a - środa, 8:15, VII c - piątek, 10:35. 

Zgłaszając się na webinar wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Zapoznaj się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych.

 

Jak bezpiecznie korzystać z internetu? O tym opowiada nasz animowany film dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat.

Przygotowaliśmy też film dla dzieci w wieku 10-12 lat.

Film w ramach keepCTRL - Hejt.

Film w ramach keepCTRL - Challenge.

Film w ramach keepCTRL - Seksting

Film w ramach keepCTRL - Uzależnienia.

Film w ramach keepCTRL - bezpieczne hasło 

 

Film w ramach keepCTRL - Sharenting

Film w ramach keepCTRL - Usługi o podwyższonej opłacie