Aktualności

 • Hejt w czasie epidemii

  13 maja 2020

  Więcej o: Hejt w czasie epidemii

 • Koronawirus a memy

  06 maja 2020

  Internetowe memy to niezwykle popularna metoda komentowania otaczającej nas rzeczywistości czy aktualnych wydarzeń. Nie inaczej jest w czasie pandemii COVID-19, kiedy to sieć zalewa fala memów na ten temat. Więcej o: Koronawirus a memy

 • #zostańwdomu i koduj zdalnie z UKE i Scottie Go!

  29 kwietnia 2020

  Nauka online to największe wyzwanie ostatnich tygodni. Jak zrobić to kreatywnie i efektyw-nie? Zamieńmy naukę na zabawę, zadania rozwiązywane na papierze przenieśmy w świat wirtualny, a najlepiej to połączmy! Więcej o: #zostańwdomu i koduj zdalnie z UKE i Scottie Go!

 • Jak korzysta z internetu dorosły, a jak dziecko? Top 5 na podstawie badania UKE

  29 kwietnia 2020

  Internet to nieograniczone źródło wiedzy i rozrywki, a w sytuacji spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2 stał się narzędziem, do którego częściej niż zwykle przenosimy nasze życie społeczne. Uczestniczymy w największej kwarantannie w dziejach ludzkości. Więcej o: Jak korzysta z internetu dorosły, a jak dziecko? Top 5 na podstawie badania UKE

 • Sprawozdanie ADR 2019 r.

  28 kwietnia 2020

  Więcej o: Sprawozdanie ADR 2019 r.

 • NIE DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

  20 kwietnia 2020

  W czasie gdy pandemia zmusiła nas do przeniesienia większości aktywności do sieci, nasiliło się także zjawisko phishingu. Więcej o: NIE DAJ SIĘ ZŁOWIĆ!

 • Sharenting - czy udostępnianie zdjęć dziecka może być groźne?

  15 kwietnia 2020

  Kto z nas nie widział na portalach społecznościowych zdjęć pociech wstawionych przez naszych znajomych? A może i my sami je wrzucamy, chcąc podzielić się jakimś wyjątkowym momentem z życia lub po prostu słodkim uśmiechem dziecka? Oczywiście wszyscy mają do tego prawo, ale czy istnieją jakieś zagrożenia związane z publikacją wizerunku? Więcej o: Sharenting - czy udostępnianie zdjęć dziecka może być groźne?

 • Kwarantanna w domu. Czy wiesz w co gra twoje dziecko?

  08 kwietnia 2020

  Z powodu możliwości zakażenia koronawirusem (COVID-19) eksperci zalecają ograniczenie spacerów i pozostanie w domach. Jest to trudny czas dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci. Mają ograniczony kontakt ze swoimi rówieśnikami, lekcje odbywają się zdalnie, przez co najmłodsi mają mniej ruchu i zdecydowanie więcej czasu spędzają w internecie. Więcej o: Kwarantanna w domu. Czy wiesz w co gra twoje dziecko?