Aktualności

 • Co zrobić, aby skorzystać z roamingu?

  02 stycznia 2018

  Aby skorzystać z roamingu należy włączyć usługę roamingu w swoim telefonie. Więcej o: Co zrobić, aby skorzystać z roamingu?

 • Jakie są koszty usług roamingowych na terenie Unii Europejskiej (RLAH - Roam Like At Home)?

  02 stycznia 2018

  Od 15 czerwca 2017 r. na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE/EOG) opłaty rozliczane według zasady RLAH (Roam Like At Home). Więcej o: Jakie są koszty usług roamingowych na terenie Unii Europejskiej (RLAH - Roam Like At Home)?

 • Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) obowiązuje wszystkich operatorów?

  02 stycznia 2018

  Tak, zasada RLAH obowiązuje wszystkich operatorów, w tym operatorów wirtualnych MVNO (Mobile Virtual Network Operator), niezależnie od zakresu i wielkości prowadzonej działalności telekomunikacyjnej. Więcej o: Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) obowiązuje wszystkich operatorów?

 • Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) dotyczy połączeń z Polski do innych krajów Unii Europejskiej?

  02 stycznia 2018

  Nie, zasada RLAH nie dotyczy połączeń realizowanych z Polski do innych krajów należących i nienależących do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE/EOG). Więcej o: Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) dotyczy połączeń z Polski do innych krajów Unii Europejskiej?

 • Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) działa poza Unią Europejską?

  02 stycznia 2018

  Nie, zasada RLAH nie obowiązuje poza Unią Europejską i Europejskim Obszarem Gospodarczym (UE/EOG). Więcej o: Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) działa poza Unią Europejską?

 • Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) może być ograniczona?

  02 stycznia 2018

  Tak, zasada RLAH może zostać ograniczona przez operatora. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy abonent korzysta z usług w roamingu w niewłaściwy lub niestandardowy sposób. Więcej o: Czy zasada RLAH (Roam Like At Home) może być ograniczona?

 • Co to jest Polityka Uczciwego Korzystania (FUP - Fair Usage Policy)?

  02 stycznia 2018

  Polityka Uczciwego Korzystania jest mechanizmem, który pozwala operatorom monitorować i zapobiegać niewłaściwemu korzystaniu z usług w ramach roamingu. Więcej o: Co to jest Polityka Uczciwego Korzystania (FUP - Fair Usage Policy)?

 • Czy operator może nałożyć limity na pakiety w ramach RLAH (Roam Like At Home)?

  02 stycznia 2018

  W ramach zasady RLAH operator nie może nałożyć limitów na usługi pakietowe, dotyczące połaczeń telefonicznych oraz odbierania i wysyłania wiadomości SMS. Limity mogą być wprowadzone tylko w przypadku usługi dostępu do Internetu. Więcej o: Czy operator może nałożyć limity na pakiety w ramach RLAH (Roam Like At Home)?