Osoby niepełnosprawne - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

 • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
  czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Aktualności

 • Czy niepełnosprawni mogą korzystać z usług pocztowych bezpłatnie?

  26 marca 2018

  Przesyłki zawierające korespondencję lub druki, w których informacja jest utrwalona pismem wypukłym lub na innym nośniku dostępnym do odczytu przez niewidomych lub ociemniałych są zwolnione z opłat pocztowych. Więcej o: Czy niepełnosprawni mogą korzystać z usług pocztowych bezpłatnie?

 • Czy osoba niepełnosprawna może nadać przesyłkę w miejscu zamieszkania?

  15 stycznia 2018

  Tak, na podstawie wniosku złożonego przez osobę niepełnosprawną lub po telefonicznym zgłoszeniu zapotrzebowania na realizację usługi, Poczta Polska S.A., jako operator wyznaczony, obsługuje osoby niepełnosprawne w miejscu ich zamieszkania w zakresie przyjmowania oraz doręczania przesyłek pocztowych. Więcej o: Czy osoba niepełnosprawna może nadać przesyłkę w miejscu zamieszkania?

 • Czy przepisy nakładają na operatorów pocztowych obowiązek zapewnienia dostępu do usług pocztowych dla osób niepełnosprawnych?

  12 stycznia 2018

  Poczta Polska S.A. jako operator wyznaczony jest zobowiązana do zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępu do usług powszechnych, w tym przystosowania placówek pocztowych do obsługi osób niepełnosprawnych. Więcej o: Czy przepisy nakładają na operatorów pocztowych obowiązek zapewnienia dostępu do usług pocztowych dla osób niepełnosprawnych?