Gdańsk - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

  • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
    czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Wykład UKE podczas konferencji Bezpieczny senior

Gdańsk

Niezależnie od wieku, mamy prawo podejmować świadome decyzje. To ważne przesłanie przekazaliśmy prawie trzystu seniorom z województwa pomorskiego uczestniczącym w konferencji „Bezpieczny senior”, która odbyła się 22 marca 2018 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Konferencja dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa osób starszych. Organizatorzy – „Dziennik Bałtycki” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – zadbali o staranny dobór prelegentów, wśród których znaleźli się przedstawiciele Policji, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rzecznik konsumentów, a także Pani Anna Dobrzyn, specjalista z Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Gdyni.

W ramach naszej prezentacji przedstawione zostały najczęstsze problemy poruszane w kierowanych do UKE wnioskach. Uczestnicy zostali uczuleni na kwestie świadomego wyboru operatora telekomunikacyjnego oraz korzystania z usług, które mogą generować dodatkowe koszty.

Dzięki temu, że Organizatorzy przewidzieli miejsce na dyskusję, seniorzy mogli również uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące ich problemów z dostawcami usług telekomunikacyjnych.

Z okazji Konferencji, „Dziennik Bałtycki” opublikował również dodatek „Strefa seniora”, zawierający informacje o zagrożeniach czyhających na seniorów i o tym, jak się przed nimi ustrzec. Dodatek zawiera obszerny artykuł poświęcony zawieraniu umów telekomunikacyjnych, przygotowany na postawie materiałów UKE.

Na stronie internetowej „Dziennika Bałtyckiego” zamieszczono informację o Konferencji oraz obszerną galerię zdjęć ze spotkania. Zapraszamy do przeczytania relacji tutaj.