Korzystanie z usług pocztowych - Centrum Informacji Konsumenckiej

Infolinia

 • infolinia: 22 330 4000(tonowo 1)  
  czynna w dni robocze: 08:15 – 16:15

Ustawienia

Social Media

Przełącznik języków

Aktualności

 • Kiedy przesyłka dotrze na czas?

  12 stycznia 2018

  Informacje dotyczące terminów realizacji usług pocztowych, w tym terminów gwarantowanych, są określone w regulaminach świadczenia usług pocztowych. Więcej o: Kiedy przesyłka dotrze na czas?

 • Jak właściwie wybrać usługę pocztową, z której chcemy skorzystać?

  12 stycznia 2018

  Przed dokonaniem wyboru operatora pocztowego oraz rodzaju świadczonej przez niego usługi zapoznaj się z regulaminem, który określa w szczególności zasady i termin jej wykonania czy też wysokość odszkodowania w sytuacji niewykonania lub nienależytego wykonania usługi. Więcej o: Jak właściwie wybrać usługę pocztową, z której chcemy skorzystać?

 • Jakie są zasady doręczania przesyłek pocztowych?

  12 stycznia 2018

  Ogólne zasady doręczania przesyłek pocztowych określone są w przepisach ustawy Prawo pocztowe. Natomiast, kwestię doręczania przesyłek nadawanych w postępowaniu cywilnym, karnym, administracyjnym czy podatkowym przez m.in. sądy, organy administracji czy inne instytucje publiczne, regulują przepisy ustaw szczególnych. Więcej o: Jakie są zasady doręczania przesyłek pocztowych?

 • Co należy zrobić chcąc wysłać przedmioty o znacznej wartości?

  12 stycznia 2018

  Wysyłając przedmioty o znacznej wartości skorzystaj z możliwości zadeklarowania wartości przesyłki lub ubezpieczenia. Więcej o: Co należy zrobić chcąc wysłać przedmioty o znacznej wartości?

 • Kto może świadczyć usługi pocztowe? Jak mogę sprawdzić czy przedsiębiorca jest operatorem pocztowym?

  12 stycznia 2018

  Operatorem pocztowym jest przedsiębiorca uprawniony do wykonywania działalności pocztowej, na podstawie wpisu do rejestru operatorów pocztowych. Więcej o: Kto może świadczyć usługi pocztowe? Jak mogę sprawdzić czy przedsiębiorca jest operatorem pocztowym?

 • Co to jest usługa powszechna?

  12 stycznia 2018

  Do świadczenia usług powszechnych na terenie całego kraju jest obowiązany operator wyznaczony, którym obecnie jest Poczta Polska S.A. Więcej o: Co to jest usługa powszechna?

 • Kiedy przesyłka jest paczką pocztową?

  12 stycznia 2018

  Paczkę pocztową stanowi przesyłka o masie do 20 kg i określonych wymiarach. Więcej o: Kiedy przesyłka jest paczką pocztową?

 • Kiedy następuje zawarcie umowy o świadczenie usługi pocztowej? Co to oznacza?

  12 stycznia 2018

  Nadając przesyłkę zawieramy umowę o świadczenie usługi pocztowej. Operator pocztowy określa w regulaminie świadczenia usługi pocztowej lub w umowie o świadczenie usługi pocztowej warunki wykonywania i korzystania z usług. Więcej o: Kiedy następuje zawarcie umowy o świadczenie usługi pocztowej? Co to oznacza?