Elementem systemu pomiarowego PRO Speed Test jest niecertyfikowana aplikacja WEB oraz niecertyfikowane aplikacje na urządzenia mobilne. Aplikacje mobilne na systemy Android oraz iOS są dostępne do pobrania na stronie pro.speedtest.pl, po zalogowaniu do konta użytkownika. W panelu użytkownika znajduje się również odnośnik do aplikacji WEB.

W przypadku aplikacji WEB oraz aplikacji mobilnych, możliwy jest pomiar w warunkach, które nie gwarantują jego wiarygodności (np. w sieci bezprzewodowej lub w sieci, w której działają inne urządzenia), dlatego wyniki mają charakter wyłącznie poglądowy.

 

Czy w trakcie pomiarów przez aplikacje mobilne zużywany jest transfer danych?

Instalacja i korzystanie z aplikacji przez użytkowników jest bezpłatne. Jednak pobieranie aplikacji mobilnych i wykonywanie pomiarów zużywa transfer danych (im większa jest badana przepływność tym większy transfer), co może wiązać się z kosztami, w zależności od umowy o dostępie do Internetu, którą związany jest użytkownik.

Co sprawdzają aplikacje mobilne?

Aplikacje umożliwiają sprawdzenie:

  • prędkości wysyłania danych (upload);
  • prędkości pobierania danych (download);
  • opóźnienia;
  • zmienności opóźnienia (jitter).

Czy na podstawie wyników z pomiarów z aplikacji mobilnych i aplikacji WEB mogę złożyć reklamację?

Aplikacje mobilne nie weryfikują szczegółowych warunków w jakich pomiar jest realizowany, dlatego wyniki mają charakter wyłącznie poglądowy. Wyniki pomiarów wykonanych za pomocą aplikacji są dostępne w panelu użytkownika. Dodatkowo wyniki wykonane w aplikacji na system Android są prezentowane na mapie dostępnej na stronie internetowej.

Jakie dane są przetwarzane?

Przy pomiarze usług aplikacje gromadzą szereg danych dot. środowiska urządzenia, z którego korzysta użytkownik. Aby zweryfikować zakres przetwarzanych danych, należy zapoznać się z polityką prywatności i zawartymi tam zasadami przetwarzania tych danych.

Aby zweryfikować zakres przetwarzanych danych i poznać zasady ich przetwarzania należy zapoznać się z Polityką prywatności.

Infografika